Красносельская ОТГ перечислила в Госбюджет реверсную дотацию

07.05.2018    4670 1
Красносельская ОТГ перечислила в Госбюджет реверсную дотацию

Красносельская объединенная территориальная громада в апреле месяце перечислила в Государственный бюджет Украины реверсную дотацию в размере 142 тысячи 500 гривен, пишет «Вестник Коминтерново».

 Реверсная дотация — это средства, которые местные бюджеты передают в государственный бюджет для горизонтального выравнивания налогоспособности территорий. Иными словами, государство устанавливает определенный норматив по налогу на доходы физических лиц и налога на прибыль предприятий (для местного самоуправления более весомое значение имеет НДФЛ). И по этому нормативу, если тот или иной город в расчете на 1 жителя зарабатывает больше этих доходов, тогда государство часть этой дотации забирает себе.

 

Источник: «Вестник Коминтерново»

Понравилась статья? Поделитесь с друзьями!



КОММЕНТИРОВАТЬ:


КОММЕНТАРИИ:
  • david (посетитель)  2022-06-14 04:20:26
    Здравейте всички, Казвам се Дейвид Джон, свързах се с фирмата за заем на г-н Adamssalma за сума на бизнес заем от $250 000, След това ми беше казано за стъпката за одобряване на исканата от мен сума на заема, след като отново поех риска, защото толкова много се отчаях да създам бизнес за моя най-голяма изненада сумата на заема беше кредитирана по банковата ми сметка в рамките на 24 банкови часа без никакъв стрес да получа заема ми. Бях изненадан, защото за първи път станах жертва на измама! Ако се интересувате от осигуряване на каквато и да е сума на заема и се намирате в която и да е държава, ще ви посъветвам да се свържете с кредитната фирма на г-н adamssalma чрез имейл {adamssalmaloanfirm@gmail.com} ФОРМА ЗА ИНФОРМАЦИЯ ЗА ЗАЯВЛЕНИЕ ЗА ЗАЕМ Първо име...... Презиме..... 2) Пол:......... 3) Необходима сума на заема:........ 4) Продължителност на заема:........ 5) Държава:........ 6) Домашен адрес:........ 7) Мобилен номер:........ 8) Имейл адрес ......... 9) Месечен доход:................. 10) Професия:................................. 11)Кой сайт направихте тук за нас..................... Благодаря и всичко хубаво. Дерек Имейл {adamssalmaloanfirm@gmail.com}
    ОТВЕТИТЬ