Держгеокадастр посилив контроль за дотриманням земельного законодавства

06.11.2017    1677 0
Держгеокадастр посилив контроль за дотриманням земельного законодавства

У 2017 році Держгеокадастр відновив перевірки дотримання земельного законодавства, які не здійснювалося з вересня 2014 роки після скасування Державної інспекції сільського господарства, яка виконувала ці функції.

Як повідомила прес-служба Мінагрополітики, всього в 2017 році і за станом на кінець третього кварталу територіальні органи Держгеокадастру в рамках повноважень провели 9,911 тисяч перевірок дотримання земельного законодавства. При цьому 61% перевірок припадали на третій квартал, 33% — на другий, 6% — на перший.

У Держгеокадастрі уточнили, що повноваження зі здійснення державного контролю за використанням земель відомство фактично отримало в кінці 2016 року. При цьому проводити перевірки служба почала в лютому 2017 року через необхідність формування спеціальних структурних підрозділів у Держгеокадастрі та його територіальних органах.

"З моменту передачі повноважень та завершення бюрократичних процедур щодо їх організації інтенсивність перевірок збільшується", — відзначили в прес-службі.

У відомстві також назвали найбільш поширені порушення земельного законодавства: самовільне захоплення земельних ділянок, їх використання не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву без спеціального дозволу.

За дев'ять місяців 2017 року обсяги відшкодувань за самовільне захоплення земельних ділянок, використання їх не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву без спецдозволу зросли в 12 разів порівняно з аналогічними показниками 2014 року — до 19 млн грн з 1,5 млн грн компенсованого збитку.

 

Джерело: Прес-служба Мінагрополітики

Понравилась статья? Поделитесь с друзьями!КОММЕНТИРОВАТЬ:


КОММЕНТАРИИ: