Розвиток фермерства позитивно вплине на розвиток сільських територій

29.09.2017    1774 0
Розвиток фермерства позитивно вплине на розвиток сільських територій

Фермерство, в силу своєї специфіки та високого рівня застосування ручної праці може стати основою соціального і економічного устрою сільських територій.

Про це заявив перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк в інтерв’ю одному із інтернет-видань, повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

«Якщо у нас у кожному селі буде 3-5 фермерів, які створять робочі місця, такі села будуть соціально стабільними і матимуть потенціал до розвитку. Тобто розвиток фермерства для уряду дорівнює розвитку сільської місцевості», — зазначив Максим Мартинюк. Він нагадав, що Уряд вперше за історію української незалежності чітко сформулював свої пріоритети в підтримці сільгоспвиробників.

Концепція розвитку фермерських господарств та сільськогосподарської кооперації на 2018-2020 роки спрямована на розвиток малого і середнього бізнесу в селах, збільшення робочих місць, створених фермерами (до 0,5 млн з нинішніх 0,1 млн), і зростання питомої ваги продукції, яку виробляють фермерські господарства, в ВВП аграрної галузі з поточних 6-8% до 12%.

Передбачається, що з держбюджету в 2018 році на розвиток фермерських господарств буде спрямовано 1 млрд гривень, зокрема — на підтримку їх кооперації. «Досвід європейських країн доводить, що невеликому сільгоспвиробнику без об'єднання з іншими фермерами досягти навіть середньої по галузі ефективності дуже складно», — підкреслив перший заступник міністра.

Оскільки уряд перейшов до трирічного бюджетного планування, найближчі 3 роки рівень підтримки розвитку фермерства буде зберігатися на рівні не нижче, ніж у 2018 році. Для оцінки ефективності програм підтримки Мінагрополітики буде моніторити динаміку технічного переоснащення фермерів, підвищення їх продуктивності, розширення площ під нішевими культурами і органікою, збільшення кількості фермерських господарств, у тому числі шляхом переходу господарств населення в цей статус.

 

Джерело: прес-служба Мінагрополітики

Понравилась статья? Поделитесь с друзьями!



КОММЕНТИРОВАТЬ:


КОММЕНТАРИИ: