«Батьківщина» запропонувала дієвий механізм продажу паїв

20.06.2017    1299 0
«Батьківщина» запропонувала дієвий механізм продажу паїв

«Батьківщина» — єдина з політичних сил у парламенті запропонувала дієвий механізм, за яким кожен українець може скористатись своїм правом щодо розпорядження землею.

Про це в ефірі програми «Почути Україну» на телеканалі ZIK заявив народний депутат Вадим Івченко, повідомляється на сайті партії «Батьківщина».

«Українцям потрібні гроші. Хтось хоче вивчити дітей, а хтось відремонтувати майно тощо. «Батьківщина» зареєструвала законопроект, яким пропонує кожному скористатись своїм законним правом та продати свій пай за ринковою ціною, але винятково територіальній громаді або державі, яка в подальшому також має передати цю землю територіальній громаді для ведення господарства», – наголосив він.

Парламентар також пояснив, де і яким чином територіальна громада може отримати кошти на купівлю землі.

«Ми пропонуємо, щоб громада могла взяти кошти в кредит, а держава зі свого боку відшкодовувала відсоткову ставку. Натомість сам кредит громада могла б виплачувати з грошей, які вона отримує, здаючи ці землі в оренду. Це вигідно і людям, які хочуть продати свої земельні наділи, і громаді, яка не залишиться без землі і змусить землю працювати саме на громаду», – сказав народний депутат.

За його словами, сьогодні за структурою сільського господарства України 40% продукції виготовляється поза статусом сільськогосподарського виробника.

«Люди повинні поступово ввійти в аграрний ринок, а для цього державі потрібно створити для них механізми кооперації, заготівельно-збутові пункти і дати їм можливість заробляти», – додав Вадим Івченко.

Наразі, як повідомив депутат, у країні ще не сформований потенційний вітчизняний покупець землі, а відтак земельні ділянки зможуть скупити лише олігархи.

«Якщо запитати у власників паїв, чи хотіли б вони продати землю великим агрохолдингам, то більшість буде проти. Вважаю, що найголовнішим є те, щоб право на власність землею отримували люди, які будуть реально господарювати на землі, реальному фермеру», –зауважив  Вадим Івченко.

Нагадаємо, що «Батьківщина» зібрала вже понад півтора мільйони підписів проти продажу сільськогосподарської землі.

Источник: сайт партії «Батьківщина»

Понравилась статья? Поделитесь с друзьями!КОММЕНТИРОВАТЬ:


КОММЕНТАРИИ: