Всеукраїнська Аграрна Рада підтримала легалізацію торгівлі землею

29.05.2017    1423 0
Всеукраїнська Аграрна Рада підтримала легалізацію торгівлі землею

29 травня, відбулося засідання Кабінету Міністрів спільно з народними депутатами та фахівцями аграрного ринку.

На засіданні голова Всеукраїнської Аграрної Ради (ВАР) Андрій Дикун представив консолідовану позицію аграріїв України щодо ринку землі, повідомляє прес-служба Всеукаїнської аграрної ради.

До участі в засіданні запросили агровиробників, представників профільних асоціацій, народних депутатів, зокрема, авторів зареєстрованих в парламенті законопроектів про обіг сільськогосподарських земель і членів Аграрного комітету Верховної Ради. Спільне бачення українських аграріїв відносно земельного ринку було сформульоване за результатами опитування на Agri Invest Forum 2017. У ньому взяли участь 485 топ-менеджерів середніх сільськогосподарських підприємств з сукупним земельним банком у 2,7 млн га.

По завершенню зустрічі Андрій Дикун повідомив, що ВАР вдалося донести позицію аграріїв до Уряду й народних депутатів. «Я вважаю, що це була конструктивна та надзвичайно ефективна зустріч. Були сказані ключові меседжі, що земля має продаватися лише українцям, які повинні мати доступ до відповідного фінансування. Буде розглянута можливість придбання землі юридичними особами та зняття обмежень на площу в одних руках. Зараз створюється робоча група, яка буде напрацьовувати концепцію ринку землі. Ми добилися того, що бізнес буде залучений до процесу створення цієї концепції. Вдячний всім, хто підтримав участь і представлення інтересів аграріїв», — сказав голова ВАР.

Нагадаємо, що саме ВАР ініціювала зустріч щодо ринку землі, направивши 19 травня відповідні звернення до  Президента України, Прем’єр-міністра, Голови Верховної Ради, голів парламентських депутатських фракцій та груп. Ініціативу зустрічі підтримали Асоціація виробників молока (АВМ), Асоціація «Свинарі України» (АСУ), НАЦУ «Укрцукор», ГС «Аграрний союз України», Асоціація «Союз птахівників України» та Асоціація фермерів та приватних землевласників України.

Аграрії, а тобто ті, хто безпосередньо працює на землі, для кого вона є основним засобом існування, вимагають попередньої підготовки до запуску ринку, а саме допрацювати кадастрову карту та завершити розпаювання колгоспних земель, встановивши справедливість по відношенню до селян, які не отримали паї у 1990-ті роки.

Аграрії також вимагають відмовитися від обмеження площі землі в одних руках 200 га і надати можливість юридичним особам купувати та продавати землю. Крім того, необхідно запустити пілотні проекти з продажу державної землі, що дасть зрозуміти механізми функціонування ринку та виправити можливі недоліки системи. За підрахунками експертів, за таких умов, повноцінний ринок землі можна буде запустити у 2024 році.

Джерело: Інфоіндустрія

Таким чином Всеукраїнська аграрна рада виступила ЗА легалізацію торгівлі сільськогосподарською землею.

ПРОТИ легалізації торгівлі сільськогосподарською землею – партія ВО "Батьківщина" та Аграрна партія України. 

Понравилась статья? Поделитесь с друзьями!КОММЕНТИРОВАТЬ:


КОММЕНТАРИИ: